EL: Stevanović asistent protiv Rome, Tahiroviću cijela utakmica na spektaklu u Marseilleu

Nogomet 30. nov 202322:59 0 komentara
Servette FC

Fudbaleri Servettea i Rome remizirali su 1:1, na utakmici 5. kola Evropa lige, dok je ljepotica večeri pripala Marseillu protiv Ajaxa uz čak sedam golova.

Fudbaler Bosne i Hercegovine Miroslav Stevanović, zabilježio je asistenciju i uposlio Chrisa Bediju za remi protiv favorizovane Vučiće i odigrao cijeli meč. Romelu Lukaku pogodio je prije toga za vodstvi Rimljana.

Slavia Prag stigal je do trijumfa protiv Sheriffa u posljednjim minutama, a rezultat je bio 2:3

Spektakularna utakmica sa sedam golova viđena je na Velodromeu. Marseille i Ajax priredili su utakmicu za pamćenje, a na kraju je završilo 4:3 za domaće..

Aubameyang je doveo domaće u vodstvo, ali je izjednačio Brobbey. Mbemba je ponovo doveo francuski tim do prednosti, ali Brobbey drugim golom na utakmici vratio je utakmicu na početak i rezultat prvog dijela. Aubameyang u nastavku, treći put pogađa za prednost Marseillea. Kada je Berghuis dobio crveni karton, činilo se da je priča gotova, ali Kopljanici i sa igračem manje stižu do 3:3 preko Akpoma deset minuta prije kraja.

Ipak, Gabonac stiže do hattricka i Aubameyang pogađa sa bijele tačke u 93. minuti meča za pobjedu.

Bosanskohercegovački veznjak Benjamin Tahirović, odigrao je za nizozemskog velikana 95. minuta, kada je napustio igru pred kraj utakmice.

REUTERS/Sarah Meyssonnier

Liverpool je došao do četvrte pobjede u Ligi Evrope i tako su Redsi osigurali osminu finala ovog takmičenja. Ekipa Jurgena Kloppa, savladala je austrijski LASK sa 4:0 na Anfield Roadu. Strijelci su bili Gakpo u dva navrata, Salah i Luis Diaz.

Na drugom meču u grupi, golova nije bilo na meču Toulousea i Royal Uniona.

REUTERS/Molly Darlington

Maksimalan učinka u grupi H zadržao je poslije pet utakmica Bayer Levekusen. Apotekari su slavili pogotcima Bonifacea i Schika u Švedskoj protiv Hackena.

Drugi duel grupe nije dao pobjednika. U Norveškoj je bilo 2:2 između Moldea i Qarabaga. Gosti su poveli preko Juninha, ali je Erikssen sa dva gola u završnici režirao preokret, međutim Mustafazada je spasio goste poraza, golom u 95. minuti.

Villareal je u Španiji poveo 3:0 protiv Panathinaikosa, ali je na kraju spašavao pobjedu, jer je grčka ekipa stigla do 3:2, a uz to promašila i penal.