Engleski Liga kup: Preokret Liverpoola, prošli Arsenal, Chelsea, West Ham, City ispao

Nogomet 27. sep 202322:58 0 komentara
REUTERS/Chris Radburn

U Engleskoj je odigrano devet utakmica treće runde Carabao Liga kupa, u kome su učešće uzeli i najbolji timovi Premijer lige.

Izuzetno zanimljivo bilo je na Anfieldu. Jurgen Klopp je počeo sa šarenim sastavom protiv Lisica iz Leicestera, bez SalahaVan DijkaMac Allistera, Luisa DiazaDarwina Nuneza

Dojučerašnji premijerligaš je iznenadio i poveo već u trećem minutu iz sjajne kontre, koju je realizovao brzonogi Kasey McAteer.

Od tog trenutka Redsi su napadali u talasima, mladi Ben Doak je u 12. minutu pogodio prečku, ali gola nije bilo sve do početka drugog poluvremena kada je Codi Gakpo u 48. minutu izjednačio.

Do kraja utakmice ipak je došla do izražaja bolja igra fudbalera u crvenim dresovima, Szboszlai je sjajnim pogotkom u 70. minutu preokrenuo rezultat, a Diogo Jota u 89. potvrdio trijumf domaćeg tima – 3:1.

Arsenal je gostovao gradskom rivalu Brentfordu i pobijedio golom Reissa Nelsona u osmom minutu. Konačno su i fudbaleri Chelsea obradovali navijače, savladali su odlični Brighton pogotkom Nicolasa Jacksona u 51. minutu.

Everton je iznenadio Aston Villu u Birminghamu, dok je West Ham slavio protiv niželigaša Lincolna golom Součeka u 70. minutu.