EX YU: Sjajni Hajduk razbio Goricu i osigurao si jesenji naslov prvaka, Partizan u finišu slomio Vojvodinu

Nogomet 02. dec 202319:43 0 komentara
HNK Hajduk Split

Fudbaleri Hajduka u svom su posljednjem nastupu na Poljudu u 2023. godini svladali Goricu sa 3:0 u duelu 17. kola HNL-a te tako povećali svoju prednost na vrhu tabele ispred druge Rijeke na sedam bodova i osigurali naslov jesenjeg prvaka.

Pogotke za Hajduk postigli su Leon Dajaku, Mihael Žaper i Emir Sahiti.

Hajduk je protiv ove sezone vrlo dobre Gorice zagospodario terenom od prve minute te svoju inicijativu naplatio vodećim golom u 20. minuti. Šarlija je dijagonalom pronašao Livaju na desnom krilu, a ovaj se izborio za prostor za ubačaj te pred golom gostiju pronašao Dajakua koji je glavom spustio loptu u mrežu.

Pitanje pobjednika riješeno je sredinom nastavka kada je golman Gorice Banić dva puta loše reagirao. U 64. minuti Banić je loše procijenio let lopte nakon ubačaja Dajakua iz slobodnog udarca s lijeve strane, a njegov odlazak u prazno iskoristio je Žaper koji je glavom s pet metara pogodio praznu mrežu.

Pet minuta potom Kalik je dugom loptom izbacio Sahitija koji je vidio da je Banić nepotrebno istrčao iz vlastitog kaznenog prostora te ga lobao za konačnih 3:0.

Osijek i Rijeka odigrali bez golova na Opus Areni

Bila je to dinamična utakmica usprkos jakoj kiši, a bliži pobjedi su bili gosti. No, u 21. minuti Fruk je nakon odličnog prolaska kroz domaću obranu pucao tik pored stative sa 10-ak metara iskosa, dok je u 73. minuti Malenica odličnom obranom zaustavio šut Pašalića.

Partizan se mučio, ali u finišu slomio Vojvodinu u derbiju

Bio je Partizan nešto bolji rival u prvom poluvremenu, posebno u finišu ovog dijela igre, ali nije bilo izrazitih prilika. Ipak, imao je golman novosadskog tima dosta posla, sve pokušaje Partizana u prvom poluvremenu je Crnogorac odbranio.

U 22. minutu Carević nije ni stigao da reaguje, bila je to fantastična akcija Partizana, krenula je od Natha, potom je lopta došla do Zahida, koji je proigrao Antića, ovaj je ušao u šesnaesterac i sa lijeve strane ubacio ka Kaluluu, koji je bio zamalo kratak, da ubaci loptu u tada već praznu mrežu Vojvodine.

Napao je Partizan poslije dvije solidne prilike za Vojvodinu, natrčao je Kanute na odbijenu loptu posle pokušaja Natha, sa 18 metara vrlo preciznim i snažnim udarcem savladao je Carevića – 1:0.

Malo je nedostajalo da Menig, ni kriv ni dužan iz odbitka postigne pogodak, ali je ponovo Carević odlično reagovao i izbio je loptu refleksno u korner. Kazna je stigla četiri minuta kasnije, Zukić je odlično centrirao sa lijeve strane, na loptu je natrčao i glavom je u protivničku mrežu preciznim udarcem sproveo Uroš Nikolić – 1:1.

Inicijativa crno-bijelih se isplatila u 88. minutu, iako je uspela Vojvodina da se odbrani u dva navrata, drugi put posle dobrog pokušaja Baždara iskosa sa lijeve strane, ali je tada Carević mogao mnogo bolje da interveniše. Odbio je loptu u vis, ona je vraćena u ka Zahidu, koji je snažnim i preciznim udarcem savladao golmana Vojvodine – 2:1.

Budućnost ispustila pobJedu u Petrovcu

Odigrana su četiri meča šampionata Crne Gore u fudbalu. Budućnost je kao gost odigrala nerešeno sa ekipom Petrovca – 2:2, Mladost iz Donje Gorice je dobila Jedinstvo iz Bijelog polja sa 2:0, Sutjeska je bila bolja od Rudara u Pljevljima sa 2:1, dok je Arsenal iz Tivta slavio protiv Dečića sa 1:0. U poslednjem meču 18. kola snage će odmeriti Mornar i Jezero iz Plava.