Fenerbahce ostvario veliki kapital u Belgiji pred revanš: Džeko ušao pred kraj meča i upisao asistenciju (VIDEO)

Nogomet 07. mar 202422:58 0 komentara
REUTERS/Yves Herman

Četiri meča osmine finala Konferencijske lige bila su na rasporedu u terminu od 21 sat.

Fenerbahce je pred revanš u Istanbulu riješio vjerovatno pitanje prolaska u četvrtfinale Konferencijske lige, a ekipa Ismaila Kartala pobijedila je Royal Union u Briselu sa ubjedljivih 3:0.

Prvi gol postigao je Michy Batshuayi u 20. minuti na asistenciju Caglara Soyuncua, koji je morao petnaest minuta kasnije napsutiti igru zbog povrede.

Edin Džeko ušao je u igru u 78. minuti umjesto strijelca Batshuayija, a drugi bh. reprezentativac Rade Krunić, šansu je dobio u 68. minutu kada je zamijenio Freda. Krunić je dobio žuti karton i neće biti na raspolaganju Kartalu u revanšu.

Upisao je Sarajlija asistenciju, kada je proigrao Oosterwoldea, kada je defanzivac krenuo u napad i nakon odličnog proigravanja Džeke sjurio se u kazneni prostor Royal Uniona. Asistenciju Džeke pogledajte OVDJE.

Konačnih 3:0 postavio je sa bijele tačke Dušan Tadić.

REUTERS/Antonio Bronic

Dinamo Zagreb stekao je odličnu prednost pred uzvrat u Grčkoj. Tim Sergeja Jakirovića savladao je PAOK na Maksimiru uz dva gola Brune Petkovića.

Napadač Zagrepčana pogađa je mrežu gostiju u 37. i 71. minuti.

Ljepoticu večeri odigrali su u Budimpešti Maccabi Haifa i Fiorentina, na kraju je završeno 4:3 za italijanski tim.

Miroslav Stevanović odigrao je cijelo drugo poluvrijeme u remiju bez golova između Servettea i Viktorije Plezen.