Fenerbahce u gostima potopio gradskog rivala, četiri pogotka Cengiza Undera

Nogomet 07. jan 202415:56 0 komentara
Fenerbahce SK/Facebook

Ekipa Istanbulspora ugostila je Fenerbahce u okviru 19. kola turske Super lige, a gosti su slavili sa uvjerljivih 1:5.

Već na otvaranju susreta dalo se na slutiti u kojem će pravcu ići ova utakmica. Edin Džeko je u 4. minuti imao sjajnu šansu kada je primio sjajan pas, ali nije iskoristio veliku priliku u šesnaestercu. Pucao je lijevo pored gola, a lopta je otišla u gol-aut.

Samo dva minuta nakon toga Fener dolazi do vodstva, spektakularan potez Cengiza Undera (Fenerbahce) koji je prošao nekoliko odbrambenih igrača i kada ih se oslobodio, raspalio je iz sve snage po golu sa velike udaljenosti – 0:1.

Under je do drugog pogotka mogao stići u 31. minuti, kada je primio precizan pas malo izvan šesnaesterca i odmah pucao u lijeve rašlje. Šut mu je sjajnom reakcijom odbranio Alp Arda. Minutu poslije domaći to kažnjavaju, nakon greške u odbrani gostiju, spremno je loptu dočekao Muammer Sarikaya (Istanbulspor) i glavom poslao loptu u mrežu za 1:1.

Izjednačujući pogodak domaćina nije mnogo uzrujao Fener koji do novog vodstva stiže dva minuta poslije, Cengiz Under (Fenerbahce) je došao u poziciju za šut na rubu šesnaesterca nakon loše reakcije protivničke odbrane i nije pogriješio, poslao je loptu u mrežu za 1:2.

Novi pogodak Cengiz Under postiže u 44. minuti, kada je pronašao put pokraj protivnika i uputio veličanstven udarac sa ruba šestnaesterca koji odlazi u donji lijevi ugao. Alp Arda nije imao šanse da dohvati loptu – 1:3.

U vremenskoj nadoknadi prvog poluvremena u strijelce se uspio upisati i Dijamant koji je pogodio za 1:4, odlično je primio tačnu loptu u šesnaestercu, koju je poslao Mert Muldur. savladao je golmana šutem u donji lijevi ugao.

Gosti su sjajno otvorili drugo poluvrijeme, samo što se krenulo sa centra Cengiz Under je uspio pogoditi četvrti put danas, sjajno je prošao kroz odbranu nakon odličnog pasa i preciznim šutem savladao golmana, lopta je ušla u donji lijevi ugao – 1:5.

Imao je priliku Fener da postigne šesti pogodak, Arda je srušio u kaznenom prostoru Szymanskog, Tadić je uzeo loptu i šutirao sa bijele tačke, ali se golman Arda uspio iskupiti i odbraniti jedanaesterac.

Fenerbahce se ovom pobjedom privremeno izdvojio na liderskoj poziciji i sada bježi tri boda Galatasarayu, koji svoju utakmicu igra večeras od 17 sati protiv Konyaspora.