Fenomenalni Edin Džeko donio Feneru prolaz u narednu rundu Lige prvaka (VIDEO)

Nogomet 30. jul 202421:03 0 komentara

Fudbaleri Fenerbahcea savladali su nakon preokreta Lugano sa 2:1 i tako izborili plasman u treće pretkolo UEFA-ine Lige prvaka. Junak je ponovno bio naš Edin Džeko.

Nije susret najbolje počeo za ekipu Fenera jer je Lugano poveo sjajnim pogotkom Mahmouda Belhadja.

Fudbaler Lugana golčinom zaledio stadion Fenera: Džeko i ekipa u zaostatku (VIDEO)

Nakon toga propustili su gosti još nekoliko prilika, a to iskoristio snažni turski viceprvak.

Do poravnanja su stigli u 59. minuti. Yandas je izvao sjajan prekid, a Džeko sjajnim udarcem glavom matirao protivničkog golmana.

Dijamant nastavlja rešetati protivničke mreže: Novi gol Džeke u Ligi prvaka protiv Lugana (VIDEO)

Mogao je Dijamant deset minuta kasnije i do drugog gola, ali je protivnički golman zaustavio njegov udarac.

Konačan rezultat postavio je Szymanski u trećoj minuti nadoknade nakon asistencije Dušana Tadića.

Fenerbahce će u narednoj rundi snage odmjeriti protiv francuskog Lillea.