Foden donio vrijednu pobjedu Građanima protiv Trešnjica

Nogomet 24. feb 202420:56 0 komentara
Action Images via Reuters/Matthew Childs

Aktualni prvaci Engleske, nogometaši Manchester Cityja minimalnom 1-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv Bournemoutha u 26. kolu primakli su se vodećem Liverpoolu na bod zaostatka.

Važnu ulogu u jedinom golu na utakmici imao je i hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić, on je u 24. minuti dugom loptom pronašao Haalanda u domaćem 16-ercu, udarac Norvežanina obranio je Neto, ali najbrže je na odbijanac reagirao Foden i zatresao mrežu.

Kovačić je igrao za City do 83. minute, dok Joško Gvardiol nije konkurirao za nastup zbog ozljede gležnja.

Drugi City sada ima 59 bodova, jedan manje od vodećeg Liverpoola, dok je Bournemouth 13. sa 28 bodova.

REZULTATI 26. KOLA,
Srijeda:
Liverpool – Luton Town 4-1 (Van Dijk 56, Gakpo 58, Díaz 71, Elliott 90 / Ogbene 12)
Subota:
Aston Villa – Nottingham Forest 4-2 (Watkins 4, Douglas Luiz 29, 39, Bailey 61 / Niakhate 45+5, Gibbs-White 48)

Brighton and Hove Albion – Everton 1-1 (Dunk 90+5 / Branthwaite 73)
Crystal Palace – Burnley 3-0 (Richards 68, Ayew 71, Mateta 79-11m)
Manchester United – Fulham 1-2 (Maguire 89 / Bassey 65, Iwobi 90+7)
Bournemouth – Manchester City 0-1 (Foden 24)