Girona produžila agoniju Seville

Nogomet 14. jan 202318:57 0 komentara

Girona je u zanimljivom susretu 17. kola španskog šampionata savlalada Sevilli - 2:1.

Sevilla je u sve većim problemima, a još jednu priliku da pobjegne iz opasne zone nekadašnji osvajač Lige Evrope propustio je na gostovanju Gironi.

Katalonci su bili bolji rival, zasluženo su slavili, a sa nova tri boda učvrstili su se na sredini tabele. A do trijumfa su došli i pored činjenice da je Sevilla u 13. minutu povela preko Nianzua.

U drugom poluvremenu viđena je dominacija Girone, odmah na startu, još u 46. minutu, izjednačio je Stuani, a preokret je u smiraj meča, odnosno u 88. minutu režirao Herrera.