Gladbach nakon pobjede nad Bayernom deklasiran od Mainza

Nogomet 24. feb 202322:40 0 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

U prvom meču 22. kola Bundeslige fudbaleri Mainza su u petak uvečer savladali Borussiu Menhengladbah.

Mainz je pred svojim navijačima upisao ubjedljivu pobjedu i slavio rezultatom 4:0 (1:0).

Pobjedu domaćih najavio je Lee Jae-Sung lucidnim golom u 25. minutu meča kada je lijepo primio centaršut Da Coste i glavom sa oko osam metara poslao loptu u gol Gladbaha.

Za goste je dodatni problem napravila i povreda Jonasa Omlina, Daniel Farke bio je prinuđen da ga zamijeni nakon pola sata igre.

Tek što je utakmica nastavljena u drugom poluvremenu, igrao se 49. minut, Mainz dolazi i do drugog gola. Marcus Ingvertsen je bio priseban i poslao odbijenu loptu u mrežu rivala.

Borussia je najbolju šansu na meču imala u 70. minutu. Marcus Thuram je prošao pored nekoliko igrača Mainza i napravio sebi priliku, ali je golman domaćih bio koncentrisan i sjajno je odbranio njegov pokušaj.

A onda je stigla kazna samo dva minuta kasnije. Ludovic Ajorque je izgradio prostor i pogodio za 3:0. Ajorqueu je ovo prvi gol u Bundesligi od dolaska iz Strasbourga.

Konačan rezultat postavljen je u četvrtom minutu nadoknade Weiper Nelson, sedamnaestogodišnjak kome je ovo prvi profesionalni gol u karijeri. U igru je ušao u 85. minutu.

Mainz sada ima 32 boda i vezao je tri pobjede, Borussia je poslije pobjede nad Bayernom doživjela deveti poraz sezone i ostaje na 29 bodova.

Mečeve Bundeslige pratite samo na kanalima Sport Kluba.