Grbavica slavi Dženana Haračića: Željezničar upisao vrijedna tri boda protiv Sloge

Nogomet 04. nov 202317:50 0 komentara
N1 / F.Z.

Fudbaleri Željezničara u 13. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Grbavica ugostili su ekipu Sloge iz Doboja. Na kraju su Plavi slavili sa 0:1, a junak pobjede bio je Dženan Haračić.

N1 / F.Z.

Željezničar je na startu susreta imao inicijativu, a na prvu priiku čekali smo do desete minute. Mekić je šutirao sa nekih 25 metara, ali je njegov udarac otišao preko gola.

Pet minuta kasnije Boljević šutira iskosa sa 20-tak metara, ali blokira to odbrana protivnika.

Nakon toga uslijedio je nešto mirniji trenutak susreta, Željezničar je imao inicijativu, ali bez većeg rezultata.

Krpić je prijetio u 40. minuti snažnim udarcem sa ruba kaznenog prostora, ali je Trako sjajno intervenisao.

Željezničar krenuo po pobjedu

U drugom dijelu tim Harisa Alihodžića krenuo je po trijumf. Drljo je šutirao u 52. minuti sa distance, ali je Trako intervenisao.

Minut kasnije šansu je imao i Amoha i to veoma dobru, ali je sa par metara šutirao pored gola.

Željezničar je inicijativu krunisao u 79. minuti susreta. Haračić je primio pas koji mu je uputio Boljević, okrenuo se i sjajno matirao protivničkog golmana.