Griezmann ne prašta, Atletico osvojio tri boda

Nogomet 28. sep 202323:37 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Atletico Madrida zabilježili su četvrti trijumf u šampionatu Španije pošto su u gostima bili bolji od Osasune.

Jorgandžije su u šestom kolu Primere slavile u Pamploni rezultatom 2:0 iako su u najvećem dijelu utakmice bili potpuno nadigrane.

Atletico je zabilježio treći trijumf u posljednje četiri utakmice i sa 13 bodova, uz meč manje, peti je na tabeli sa 13 bodova, dok je Osasuna ostala na sedam.

Nije se domaći tim uplašio izabranika Diega Simeonea, imao je više od igre, čak 13 udaraca ka golu rivala u odnosu na samo četiri ekipe iz Madrida (4-3 u okvir gola), međutim, golove su brojali gosti.

Atletico je poveo u 20. minutu pogotkom Antoana Griezmanna koji je iz teške pozicije, poslije loše intervencije čuvara mreže domaćih Fernadesa, spretno reagovao i „žabicom“ poslao loptu u dalji ugao gola tima iz Pamplone. Francuskom reprezentativcu to je bio treći pogodak u sezoni u šestoj utakmici.

Osasuna je pokušavala da dođe do izjednačenja protiv najbolje odbrane u ligi (Jorgandžije su primile samo pet golova), ali u četvrtak uvečer ni sreća nije bila na njihovoj strani. Sve dileme u Pamploni otklonio je rezervista Riquelme golom u 81. minutu, prvim u dresu ekipe sa „Metropolitana“.

Atletico u nedelju dočekuje Cadiz, a Osasuna gostuje Alavesu.