Haris Tabaković je gol mašina: Nova dva gola potencijalnog Zmaja (VIDEO)

Nogomet 02. sep 202315:18 0 komentara
Sport Klub

Fudbaleri Herthe u 5. kolu njemačke Cvajte gostovali su ekipi Magdeburga. Berlinska dama je doživjela nevjerovatan poraz rezultatom 6:4 iako je imala vodstvo čak u tri navrata! Dva gola postigao je potencijalni reprezentativac BiH Haris Tabaković, dok je Smail Prevljak upisao asistenciju.

Povela je Hertha već u drugoj minuti, a strijelac je bio Fabian Reese. Ipak, Magdeburg dolazi do poravnanja pet minuta kasnije kada je Gnaka postigao gol za domaćina.

Winkler na asistenciju Tabakovića pogađa u 22. minuti za novo vodstvo Herthe, ali Schuller u 37. meč ponovo vraća na početak.

Haris Tabaković u 43. stiže do prvog gola. Winkler poslao sjajnu loptu, a Tabaković je smjestio iza leđa protivničkog golmana. Gol je priznat nakon nešto duže intervencije iz VAR sobe nakon čega je nastalo veliko slavlje među gostima.

Dosta uzbuđenja vidjeli smo i u drugom dijelu. Nakon samo četiri minute igre Atik je asistirao, a Ceka donio novo poravnanje Magdeburgu.

Ipak, samo šest minuta kasnije nakon jednog kornera Smail Prevljak spušta loptu za Tabakovića koji postiže drugi gol na ovoj utakmici. Ukupno peti u Cvajti ove sezone.

Međutim, nije mnogo trajala radost gostiju. Bell Bell u 58. minuti ponovo poravnava rezultat, da bi El Hankouri deset minuta kasnije donio preokret.

Konačan rezultat u trećoj minuti sudijske nadoknade postavio je Arslan nakon asistencije Gnake.

Magdeburg je nakon ovog kola drugi na tabeli Cvajte sa 11 bodova, dok je Hertha tek 16. sa 3 boda…