Hoffenheim zabilježio trijumf, Kramarić postigao prelijep pogodak (VIDEO)

Nogomet 08. dec 202322:33 0 komentara
Daniel ROLAND / AFP

Fudbaleri Hoffenheima pobijedili su kao domaćini ekipu Bochuma u prvoj utakmici 14. kola njemačke Bundeslige.

Meč je završen rezultatom 3:1 (2:0).

Zasluženo je domaći tim došao do sva tri boda i do prve pobjede poslije više od dva mjeseca, tačnije od 2. septembra.

Istina, imali su fudbaleri Hoffenheima i sreće da povedu u 32. minutu pošto je lopta nakon pokušaja Nizozemca Wout Weghorsta pogodila požrtvovanog srpskog internacionalca Erhana Mašovića i završila u mreži. Nije imao sreće tom prilikom nekadašnji fudbaler Čukaričkog.

Samo desetak minuta kasnije bilo je 2:0. Gol je na efektan način postigao Andrej Kramarić. Bio je to prvi pogodak hrvatskog internacionalca nakon dva mjeseca.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 77. minutu, tada je Bebu udarcem glavom nakon dobrog ubacivanja treći put primorao golmana Bochuma da izvadi loptu iz mreže.

Konačan rezultat utješnim golom u 90. minutu postavio je napadač gostiju Gonzalo Paciencia – 3:1.

Hoffenheim je ovom pobjedom prekinuo crnu seriju u kojoj je na prethodne četiri bundesligaške utakmice osvojio samo bod.