Hoffenheim zakucao Schalke za dno Bundeslige

Nogomet 09. apr 202321:35 0 komentara
REUTERS/Heiko Becker

Derbi začelja pripao je domaćem timu. Fudbaleri Hoffenheima pobijedili su pred svojim navijačima ekipu Schalkea 04 u posljednjoj utakmici 27. kola Bundeslige.

Meč na PreZero Areni u Zinshajmu završen je rezultatom 2:0.

Hoffenheim je po jedan gol postigao u svakom poluvremenu. Poveo je u 22. minutu autogolom Aleksa Krala. Češki defanzivac nije najbolje intervenisao i lopta je završila u mreži Schalkea.

Drugi gol u 70. minutu postignut je iz jedanesterca. Prethodio mu je faul Japanca Yoshide nad Austrijancem Baumgarnerom. Penal je dva puta izvodio izveo Ihlas Bebou, prvi put mu je golman Farhmann odbranio, ali je sudija tražio da se udarac ponovi, jer je golman Schalkea ranije krenuo. Drugi put napadač iz Togoa nije pogriješio.

Ranije tokom dana odigrane su dve utakmice, pobjede su ostvarile ekipe Borussije Menhengladbah i Stuttgart.

Bochum je došao do treće vezane pobede (Hertha 3:1, Werder 2:1 i Schalke 2:0) i sad je na 14. mjestu sa 28 bodova. Shalke je posljednji sa 21 bodom.

Mečeve Bundeslige možete pratiti ekskluzivno na kanalima Sport Kluba.