I Lyon nosi bodove iz Pariza, PSG na samo plus šest

Nogomet 02. apr 202323:01 0 komentara
REUTERS/Sarah Meyssonnier

Poslije Rennesa i Lyon je uspio da "uzme mjeru" najjačem timu Francuske. Slavio je na "Parku prinčeva" 1:0.

Prije samo nedjelju dana PSG je imao 12 bodova više od Lensa. Sada nakon 29. kola Paris Saint Germain mora da upali alarme jer je „već osvojena“ titula sada ipak ne tako sigurna. PSG ima 66, a Lens 60 bodova. Paržani su poslije Rennesa kada su izgubio kod kuće 2:0, sada kiksnuli i protiv Lyona  koji je daleko od pozicija koje vode u Evropu.

Imao je PSG dvije odlične šanse u prvih deset minuta, promašili su Vitinha i Mbappe, da bi u 39. minutu Alexander Lacazette propustio najbolju moguću. Promašio je penal i to tako što je pogodio stativu gola Gianluigija Donnarumme.

U nastavku je Bradley Barcola dao gol i to u 56. minutu za neprijatno iznenađenje na „Parku prinčeva“. Bio je to četvrti gol ovog 20-godišnjaka u dresu Lyona ove sezone.

PSG se trudio, imao je veći posjed, ali ozbiljniji šansi nije bilo i Mbpape, Messi i društvo su ostali kratkih rukava još jednom.