Inter prejak za Fiorentinu, Radonjić u 94. za pobjedu Torina

Nogomet 03. sep 202320:56 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Fudbaleri Intera ubjedljivo su savladali Fiorentinu, dok je Torino golom reprezentativca Srbije Nemanje Radonjića savladao Genou u mečevima trećeg kola italijanske Serije A.

Utakmica na stadionu “Giuseppe Meazza“ završena je rezultatom 4:0.

Poveli su igrači u crno-plavim dresovima u 23. minutu prvim pogotkom Marchusa Thurama u Seriji A. Francuz je ljetos stigao iz Borussije Menhengladbah – 1:0. Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme, iako su Nerrazzuri mogli i do ubjedljivijeg vodstva.

Potpuno su nadigrali goste iz Firence i u nastavku meča naneli im pravu katastrofu. Thuram je u 53. minutu asistirao Lautharu Martinezu, u 58. je Hakan Calhanoglu realizovao penal, a u 73. je Lautharo svojim drugim golom postavio konačnih – 4:0!

U drugom večerašnjem susretu reprezentativac Srbije Nemanja Radonjić golo u četvrtom minutu sudijske nadoknade donio pobjedu domaćem timu.

Sjajno je probio po lijevoj strani i prosto zakucao loptu u mrežu za eksploziju oduševljenja na tribinama – 1:0!

Za prvi trijumf Torina ove sezone posle remija sa Cagliarijem (0:0) i poraza od Milana (1:4).

Poslije trećeg kola na čelu tabele su gradski rivali Milan i Inter sa maksimalnih devet bodova.