Inter srušio šampiona Italije i vratio se na vrh tabele

Nogomet 03. dec 202322:45 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

U derbiju 14. kola Serije A Inter je bio sjajan, na stadionu „Diego Armando Maradona“ slavio je veliki trijumf protiv Napolija – 3:0.

Juventus se pobjedom protiv Monze na kratko popeo na vrh tabele, ali se Inter vratio na mjesto koje mu pripada dan kasnije. I to na kakav način, veličanstvenom pobjedom nad aktuelnim prvakom Napolijem u gostima.

Nije goste poremetio ni poništen pogodak iz 13. minuta, kad je Thuram savladao Mereta, ali je stigla reakcija iz VAR sobe zbog ofsajda.

U najgore moguće vrijeme po domaćina Inter je poveo, u finišu prvog poluvremena, u 44. minutu poslije dodavanja Barelle pogodio je Calhanoglu.

I upravo je taj gol ulio dodatnu dozu samopouzdanja ekipi Simonea Inzaghija, koja je duplirala prednost preko Barelle u 62. minutu.

Sve dileme su otklonjene u 85. minutu, poslije još jedne prelijepe akcije gostujućeg tima, završene dodavanjem Cuadrada za Thurama, koji je lako pogodio mrežu Napolija.