Inter u četvrtfinalu Lige prvaka, Dijamant nastavio niz bez pogotka

Nogomet 14. mar 202322:58 0 komentara
REUTERS/Pedro Nunes

Fudbaleri Porta i Intera remizirali su u revanš susretu osmine finala UEFA-ine Lige prvaka bez pogodaka, bilo je 0:0. Inter će tako u četvrtfinale zbog trijumfa u prvom susretu.

Bio je Porto mnogo bolji rival u prvom dijelu. Propustili su nekoliko izglednih prilika preko Eustaquioa, a najbolju je propustio Taremi u 29. minuti susreta.

City razbio Leipziga za četvrtfinale Lige prvaka, 5 golova Haalanda za historiju

Veoma dobru priliku imao je i Inter u 22. minuti preko kapitena fudbalske reprezentacije BiH Edina Džeke. Primio je Dijamant loptu na lijevoj strani, silovito šutirao, ali je njegov udarac odbranio Diogo Costa.

Tako se na poluvrijeme otišlo bez pogodaka.

Porto je nastavio sa napadima i u drugom dijelu, a prvi je ponovo imao Eustaquio, ali nakon jednog slobodnog udarca nije najbolje zahvatio loptu i ona je otišla pored gola Onane.

Branio se Inter tokom većeg dijela drugog poluvremena, a kapiten Zmajeva je zaradio žuti karton u 69. minuti nakon što je laktom udario fudbalera Porta, Pepea.

Minut kasnije napustio je igru, a zamijenio ga je Romelu Lukaku. Tako je Dijamant nastavio crni niz, već 11 mečeva ne zna za pogodak…

Nakon toga Kontra Nerazzura. De Vrij je poslao dugu loptu, ona došla do Calhanoglua koji se našao u prilici, šutirao je, ali daleko od gola Porta.

Tresao se i okvir gola Intera u dva navrata nakon toga. Taremi je pogodio stativu, Grujić prečku, ali je Onana začarao gol.

Posljednju priliku imao je Cardozo u 90. minuti, ali je šutirao glavom preko gola. Bio je Porto bolji rival, ali je meč završen bez golova i Inter tako ide u četvrtfinale najelitnijeg klupskog takmičenja.