Iz Porta bljuju vatru: Oštećeni smo za dva penala? Pa, igrali smo protiv Mes Que Un Club…

Nogomet 05. okt 202314:39 0 komentara
REUTERS/Pedro Nunes

Fudbaleri Porta poraženi su u okviru drugog kola grupne faze UEFA-ine Lige prvaka od Barcelone minimalnim rezultatom 0:1. Domaćini su bili ogorčeni suđenjem nakon ovog susreta.

Glavni arbitar susreta, Britanac Anthony Taylor izmamio je bijes kod navijača portugalske ekipe, a jedini gol na susretu postigao je Ferran Torres u finišu prvog dijela.

Domaćini tvrde da su prije i poslije odlučujućeg gola gostiju oštećeni za dva čista i nedosuđena penala.

Prvo je u 19. minuti Barcin stoper Youles Kounde pred svojim golom koljenom u međunožje ušao u Portovog napadača Mehdija Taremija kada se ovaj namještao pucati na gol. Međutim, Englezi nisu dosudili ništa na ogorčenje Portugalaca. Jednake su reakcije bile i u 77. minuti.