Iznenađenje na Mokrom Docu: Posušje savladalo Borac

Nogomet 08. aug 202119:18 1 komentar
HŠK Posušje

Fudbaleri Posušja priredili su veliko iznenađenje u okviru četvrtog kola Premijer lige BiH i sa 1-0 savladali aktuelnog prvaka države, banjalučki Borac.

Prvi je na susretu u trećoj minuti zaprijetio fudbaler Posušja Marin Vranjić. Šutirao je iz velike udaljenosti, ali je njegov udarac otišao visoko preko gola Borca.

Vranješ prvi prijeti u redovima Borca. Igrala se 15. minuta kada je snažno šutirao, a njegov udarac je uz mnogo napora zaustavio golman Posušja Baćak.

Vukoja je pokušao u 35. minuti sa nekih 20 metara, ali i njegov udarac odlazi za malo preko gola Ćetkovića.

Posušje ipak stiže do prednosti u 43. minuti. Lopta je na lijevoj strani došla do Dominika Begića koji je fenomenalnim udarce matirao golmana Borca Ćetkovića.

U samom finišu prvog poluvremena domaćin ostaje sa igračem manje. Lauš nakon starta nad igračem Borca dobija drugi žuti, odnosno crveni karton.

U 65. minuti ipak brojčano stanje na terenu je poravnano. Begić je krenuo u kontru, Milojević ga kao zadnji igrač u odbrani ruši, a sudija Zoran Grbić mu pokazuje direktan crveni karton.

U 78. minuti nakon solo akcije pokušao je Milan Vušurović, ali je Baćak bez većih problema odbranio njegov udarac.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa je tako ekipa posušja upisala prva tri boda u povratnučkoj sezoni Premijer lige BiH.