Izrael u finišu meča do velikog boda, produžena nada za direktan odlazak na EURO

Nogomet 15. nov 202322:41 0 komentara
REUTERS/Bernadett Szabo

Izrael je u meču 7. kola kvalifikacija za EURO u Budimpešti dočekao Švicarsku, a meč je završen rezultatom 1:1.

Prvi na meču zaprijetili su fudbaleri gostujuće selekcije. Vargas je nakon sjajnog centaršuta uputio silovit šut po sredini gola, a Glazer odlično zaustavlja njegov pokušaj. Zatim, u 17. minuti velika prilika za Švicarsku. Xhaka je šutirao iz slobodnog udarca, ali je opet Glazer to lijepo odbranio.

Nešto kasnije pokušao je i Okafor. Primio je napadač Milana loptu u kaznenom prostoru i pogodio prečku. Glazer je bio najbolji pojedinac Izraela u prvom poluvremenu, no u 36. minuti nije imao šanse. Vargas se odlično snašao u šesnaestercu i zatresao mrežu udarcem glavom za 0:1.

Mogao je Vargas do kraja poluvremena povećati vodstvo, ali je njegov udarac u 43. minuti pogodio prečku.

Nominalni domaćin prijeti prvi u drugom dijelu. Khalaili je bio najviši u skoku u kaznenom prostoru, ali srećan nije bila njegov saveznik jer lopta pogađa prečku. Švicarci su veliku priliku imali u 64. minuti. Amdouni je nakon solo prodora ušao u kazneni prostor i pucao malo pored gola Glazera.

U finišu meča svoj šut je oprobao i Zakarija. Xhaka je centrirao, defanzivci Izraela odbijaju loptu, Zakarija dolazi do nje i šutira sa ruba kaznenog prostora, no sjajni Glazer spašava svoj tim.

U 88. minuti Izrael dolazi do izjednačenja. Nakon odbijanca u kaznenom prostoru gostiju, do lopte siže Weissman i majstorski pogađa za 1:1.