Jalovi napadi Sociedada: Araujo i Ter Stegen spasli Barcu

Nogomet 04. nov 202323:00 0 komentara
REUTERS/Vincent West

Fudbaleri Barcelone pobijedili su kao gosti Real Sociedad u utakmici 12. kola španske lige rezultatom 1:0 (0:0).

Pobedonosni pogodak Barcelona je postigla u trećem minutu nadoknade – izuzetno je Ilkay Gundogan “dijagonalom“ pronašao Ronalda Arauja, a reprezentativac Urugvaja je bio neumoljiv glavom nakon fantastičnog utrčavanja u kazneni prostor.

Sociedad je priredio izdanje kojeg se neće stidjeti nijedan navijač tog kluba. Stvarao je Real prilike, bio i bolji rival i imao inicijativu sve do završnih desetak minuta, a onda se dogodilo nešto što izdvaja odlične od dobrih.

Barcelona je došla do prednosti nakon “okupacije“ protivničkog šesnaesterca, kada je Gugdogan u stilu svojih prethodnika od prije desetak godina u veznom redu Barce poslao dijagonalnu loptu ka Arauju, koji je pravovremeno utrčao i glavom zatresao mrežu u trećem minutu nadoknade.