Juniori Željezničara doživjeli težak poraz u Španiji

Nogomet 08. nov 202319:59 0 komentara
FK Zeljeznicar

Juniori Željezničara odigrali su danas prvu utakmicu turnira Al Abtal, a protivnik "plavih" je portugalska Benfica. Meč je završen pobjedom portugalskog tima od 3:0.

Benfica jeje povela u 21. minuti golom Alonsa. Do kraja poluvremena postigli su još jedan pogodak, a strijelac je bio Fereira. Pred sam kraj utakmice Rocha postiže treći gol za Benficu što je bio konačan rezultat utakmice.

U grupi sa FK Željezničar su Benfica, Dinamo Zagreb, Real Madrid i Future Falcons. Naredni protivnik Želje je ekipa Future Falcons.

Al Abtal je fudbalsko takmičenje za U-19 selekcije koje je pokrenuto 2021. godine pod pokroviteljstvom Fudbalskog saveza Saudijske Arabije i Ministarstva sporta Saudijske Arabije.