Juventus kiksao protiv Empolija na domaćem terenu

Nogomet 27. jan 202420:13 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

U okviru 22. kola Serie A, odigrana je utakmica između Juventusa i Empolija. Utakmica je završena rezultatom 1:1.

Juventus je odigrao 18 uzastopnih utakmica bez poraza u svim takmičenjima, dok je Empoli ostvario pobjedu u prošlom kolu nakon niza od osam uzastopnih utakmica bez pobjede.

Juventus je igrao s igračem manje od 18. minute utakmice kada je Arkadiusz Milik zaradio direktan crveni karton nakon pregleda VAR tehnologije. Prva velika prilika na utakmici desila se pred sam kraj prvog poluvremena kada je Miretti šutirao malo iznad gola Empolija.

U drugom poluvremenu, iz prve prave prilike su poveli domaći igrači. Dušan Vlahović je postigao svoj dvanaesti gol u ovoj sezoni. Empoli je imao dobru šansu u 69. minuti, ali je lopta otišla malo iznad gola. Samo minut poslije, izjednačio je Baldanzi kada je matirao nemoćnog golmana Juventusa. Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao.