Juventus pao u Napulju, tinejdžer Boende skrivio penal u 88.

Nogomet 03. mar 202422:46 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Juventus gubi dah za vodećim Interom. Torinski fudbaleri gostovali su u Napolju i u derbiju 27. kola serije doživeli četvrti poraz u šampionatu.

Aktuelni šampion Italije slavio je na stadionu „Diego Armando Maradona“ rezultatom 2:1 (1:0).

I u periodu kada je Juve djelovao opasnije, gol je postigao domaći tim. I to Kvaratskhelija. Defanzivac gostiju Bremer odbio je jednu nabačenu loptu, ali samo do igrača Napolija, koji je šutirao iz prve, lopta je zakačila Cambiasa i taman toliko promijenila pravac da je prevarila golmana Sczesnog i završila u mreži – 1:0!

Juventus je izjednačio u 81. minutu u trenucima kada je djelovao pomalo bezopasno. Međutim, bila je to mala majstorija Federica Chiese. Odigrao je dupli pas sa debitantom, dojučerašnjim fudbalerom Saouthamptona Carlosom Alcarazom i pogodio nebranjeni dio mreže – 1:1.

Međutim, samo pet minuta kasnije sudija Mariani pokazao je na penal nakon što je dobio poziv iz VAR sobe, jer je 18-godišnji Boende nesmotreno nagazio Victora Osimhena.

Upravo je Osimen izveo najstrožu kaznu, golman Juventusa je pročitao, ali na njegovu žalost na odbijenu loptu natrečao je Raspadori i raspalio je iz sve snage u mrežu!

Rugani je imao veliku priliku da u 90+2. minutu izjednači, ali je prebacio loptu preko gola! Ostalo je 2:1 za Napoli.