Južna Koreja izborila plasman u osminu finala SP, pirova pobjeda Urugvaja

Nogomet 02. dec 202218:03 0 komentara
REUTERS/Wolfgang Rattay

Večerašnjim mečevima kompletirano je takmičenje u okviru Grupe H Svjetskog prvenstva u Kataru. U trećem kolu Urugvaj je sa 2:0 bio bolji od Gane, dok je Južna Koreja savladala Portugal sa 2:1.

Urugvaj je savladao Ganu, a Junak je bio 27-godišnji ofanzivac Flamenga Giorgian De Arrascaeta.

Ipak, meč nije najbolje počeo za tim Urugvaja. Gana je u 21. minuti imala veliku priliku, ali je Andre Ayew promašio jedanaesterac.

Kazna je stigla samo pet minuta kasnije. Arrascaeta je iskoristio odbitak i loptu smjestio iza leđa golmana Ati-Zigija.

U 32. minuti Luis Suarez je poslao sjajnu loptu, a de Arrascaeta majstorski loptu smjesio iza leđa golmana Gane.

Pokušavala je Gana stići do poravnanja, ali je golman Roche sjajno branio i svojoj selekciji donio pobjedu, koja im nije osigurala plasman u narednu rundu takmičenja.

REUTERS/Albert Gea
REUTERS/John Sibley
REUTERS/Amr Abdallah Dalsh
REUTERS/Siphiwe Sibeko

Južna Koreja savladala Portugal

Portugal predvođen selektorom Fernandom Santosom je na teren izašao u dosta promiješanom sastavu, a do prednosti su stigli već u petoj minuti susreta. Strijelac je bio Ricardo Horta nakon asistencije Dalota.

Poravnanje je donio Kim Young-Gwon u 27. minuti.

Iako se činilo da će Korejanci završiti takmičenje, Hwang Hee-Chan je postigao gol za preokret i veliku pobjedu i plasman svoje selekcije u osminu finala.