Kane donio vrijednu pobjedu Bayernu protiv Leipziga (VIDEO)

Nogomet 24. feb 202421:00 0 komentara

Kapiten engleske nogometne reprezentacije Harry Kane postigao je dva pogotka i donio pobjedu Bayernu u dvoboju 23. kola njemačke Bundeslige s RB Leipzigom, u kojem su Bavarci pred svojim navijačima slavili s 2-1.

Kane je u 56. minuti doveo Bayern u vodstvo. U 70. minuti gosti su izjednačili pogotkom slovenskog reprezentativca Benjamina Šeška. Konačnih 2-1 postavio je engleski napadač svojim drugim pogotkom na utakmici, a postigao ga je u prvoj minuti sučevog dodatka.

Tako je Bayern prekinuo niz od dva uzastopna poraza i nakon 23. kola ostao na osam bodova zaostatka za vodećim Bayerom. RB Leipzig je s 40 bodova ostao na petoj poziciji, bod iza Borussije Dortmund koja ima utakmicu manje.

Momčad Union Berlina nije uspjela doći do treće uzastopne prvenstvene pobjede odigravši 2-2 protiv Heidenheima pred svojim navijačima. Austrijanac Nikola Dovedan je doveo Heidenheim u vodstvo već u 3. minuti. Union je preokrenuo rezultat pred kraj prvog poluvremena golovima Robina Gosensa (44) i Andrasa Schafera (45+2). Jan Niklas Beste je u 71. minuti postavio konačnih 2-2.

Nenad Bjelica je postavio Josipa Juranovića u početnu postavu Uniona, ali ga je u 72. minuti povukao iz igre, jer je hrvatski reprezentativac bio opterećen žutim kartonom od 54. minute.

Union je s bodom došao do 12. mjesta s 25 bodova, a toliko ima i Borussia Moenchengladbach, koja je jedno mjesto ispred, te Bochum, koji je jedno mjesto iza berlinske momčadi.

Jedina utakmica u poslijepodnevnom subotnjem programu koja nije završila podjelom bodova bila je ona u kojoj je Borussia u Moenchengladbachu svladala Bochum s 4-2. Početak utakmice je kasnio desetak minuta, zbog problema u prometu, ali nogometaši su se odužili efikasnošću i s čak sedam postignutih pogodaka, a vidjeli smo sedmoricu različitih strijelaca.

Za Borussiju su mrežu pogađali Nathan Ngoumou (29), Julian Weigl (35-11m), Rocco Reitz (72), Jordan Siebatcheu (78) i Franck Honorat (90+6), dok su za Bochum strijelci bili Philipp Hofmann (75) i Keven Schlotterbeck (88).

Darmstad je osvojio bod na gostovanju u Bremenu odigravši 1-1 protiv domaćeg Werdera.  Christoph Zimmermann je u 8. minuti poslao loptu u svoju mrežu za vodstvo Werdera, ali je Julian Justvan u 33. minuti pogodio gol na drugoj strani i izjednačio za bod Darmstadta.

Matej Maglica je bio u početnom sastavu gostiju te igrao do 76. minute, a Bartol Franjić je u igru ušao u 70. minuti.

Po bod su podijelili Stuttgart i Koeln. Trećeplasirana momčad je povela pred svojim navijačima u 53. minuti golom Enza Millota, a Koeln je izjednačio  62. minuti pogotkom Erica Martela.

Od 18.30 sati u derbiju kola Bayern dočekuje RB Leipzig. Nakon jučerašnje pobjede Bayera, Bavarci za vodećom momčadi Bundeslige zaostaju za 11 bodova i nužno im je potrebna pobjeda kako bi zadržali kakve-takve izglede u borbi za naslov prvaka.

Njemačka – 23. kolo
Borussia M. – Bochum 5-2 (Ngoumou 29, Weigl 35-11m, Reitz 72, Siebatcheu 78, Honorat 90+6 / Hofmann 75, Schlotterbeck 88)

Stuttgart – Koeln 1-1 (Millot 53 / Martel 62)
Union B. – Heidenheim 2-2 (Gosens 44, Schafer 45+2 / Dovedan 3, Beste 71)
Werder – Darmstadt 1-1 (Zimmermann 8-ag / Justvan 33)
Bayern – RB Leipzig 2-1 (Kane 56, 90+1 / Šeško 70)