Kiks Bešiktaša, Trabzon im preoteo treće mjesto

Nogomet 12. feb 202420:27 0 komentara
Beşiktaş

Samsunspor ostvario vrlo bitan trijumf u borbi za opstanak, protiv Antalijaspora.

Bešiktaš je osvojio samo bod na gostovanju Kajzerisporu, ali ekipa iz Istanbula može da bude više nego zadovoljna krajnjim ishodom – 0:0.

Domaćin je bio mnogo bolji rival, stvorio je daleko više šansi, najbolju je propustio Cardozo kad je sredinom drugog poluvremena pogodio stativu.

Kiks crno-bijelih iskoristio je Trabzon, koji ih je preskočio na trećoj poziciji, onoj koja na kraju sezone vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Do trijumfa ekipa iz grada na obali Crnog mora stigla je golovima u drugom poluvremenu, Trezeguet je pogodio u 49, a Bardhi u 77. minutu.

S obzirom na to da će ove sezone čak četiri tima napustiti elitni rang, borba za opstanak je prilično žestoka. Od opasne zone se udaljio Samsunspor, koji je kao domaćin savladao Antaliju, golovima Marijusa u 59. i Muje u 90+1. minutu.