Kiks Intera i Džeke, samo bod kod predzadnje ekipe Serie A

Nogomet 25. feb 202223:11 > 23:17 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Genoa i Inter odigrali su meč bez golova u utakmici 27. kola Serije A. Edin Džeko odigrao je svih 90+ minuta.

Prvi su zaprijetili domaći iz Genoe. Kelvin Yeboah sjajno je nedskočio svog čuvara i glavom prenio loptu za Alberta Gudmundssona. Islanđanin je izašao jedan na jedan sa Samirom Handanovićem ali je šutirao pored gola.

Edin Džeko je imao prvu šansu za Inter. Nakon dalekometne asistencije sa pola terena, bh. reprezentativac šutirao je iz teške pozicije glavom i leđima okrenut prema golu. Lopta je išla tik ispod prečke, ali golman Salvatore Sirigu je intervenisao uz dosta muke i poslao loptu u korner.

Na isteku pola sata igre Filippo Melegoni je odlično šutirao sa vrha šesnaesterca ali Samir Handanović uz malo problema brani šut veznjaka Genoe.

Igrala se 35. minuta kada je Ivan Perišić odlično “probio” po lijevoj strani i centrirao u peterac ekipe Alexandera Blessina tražeći Džeku. Međutim njegov pas je bio prejak i napadač iz BiH nije uspio doći u situaciju da ubaci loptu u mrežu protivnika.

Aktuelni prvaci Italije otišli su na odmor sa 0:0, iako su imali mnogo veći posjed lopte (75% : 25%), konkretniji bili u udarcima prema golu 6:4. Uz sve to izveli su četiri kornera za prvih 45 minuta, dok Genoe s druge strane nije niti jedan.

Drugi dio utakmice nije donio ništa konkretno od Genoe i Intera, sve do 62. minute. Hakan Calhanoglu je izveo korner, Danilo D'Ambrosio zahvatio loptu glavom ali je prečka spasila tim iz pokrajine Ligurija.

Stefano Sturaro je u nastavku loše šutirao iz dobre pozicije u kaznenom prostoru Intera i nije uspio donijeti vodstvo svom timu.

Do kraja utrakmice Inter je propustio još nekoliko prilika tražeći pobjedu. Najbolje su imali preko Barelle i Lautara Martineza koji je zamijenio Sancheza.

Milanska ekipa tako nije iskoristila na najbolji mogući način kiks gradskog rivala koji je upisao remi nešto ranije protiv Udinesea i sada su drugoplasirana ekipa sa 55 bodova i utakmicom manje od vodećeg Milana koji ima 57. Inzaghijeva ekipa već četiri utakmice ne zna za pobjedu u prvenstvu.

Genoi je ovo bio peti uzastopni remi u ligi i dalje je na predzadnjem mjestu sa svega 17 bodova.