Kiks Reala u Madridu, Girona usamljena na čelu tabele

Nogomet 05. nov 202323:09 0 komentara
REUTERS/Juan Medina

Ko bi rekao, nakon 12. kola La Lige Girona je lider, i to posle kiksa Reala u Madridu.

Real je bio apsolutni favorit protiv Rayo Vallecana, ali je ekipa koju sa klupe predvodi Carlo Ancelotti osvojila tek bod – 0:0.

Statistički, Real je dominirao, naravno imao loptu u nogama, neuporedivo više udarac ka golu rivala, doduše sao tri u okvir gola koji je čuvao i sačuvao makedonski golman Stole Dimitrievski.

Već na početku meča pokušao je Valverde, ali je iz dobre pozicije bio prilično neprecizan. Ostale prilike Madriđana nisu bile pretjerana pretnja za Dimitrievskog.

Slično je bilo i u drugom poluvremenu, sa to razlikom da je tada Real postigao gol. Ali, u tom 66. minutu, Vinicius je bio u evidentnom ofsajdu, pa je kratko trajala radost na stadionu Madriđana.

Poslije kiksa Reala Girona je ostala usamljena na čelu tabele, sa dva boda više upravo od madridskog tima. Ujedno, Barcelona je smanjila razliku u odnosu na vječitog rivala, koji je sada dva koraka ispred.