Lazio do trijumfa bez SMS, Fiorentina izvukla bod

Nogomet 19. feb 202317:36 0 komentara
REUTERS/Lisa Leutner

Fudbaleri Lazija slavili su u meču 23. kola Serije A protiv Salernitane u gostima rezultatom 2:0.

Gostujući sastav nastupio je bez Sergeja Milinković-Savića. Srpski reprezentativac ostao je van tima u posljednjem momentu, zbog stomačnog virusa.

U prvom poluvremenu u Salernu nije bilo golova, a zatim je drugi dio igre Lacio otvorio konkretnije. Ciro Immobile je za devet minuta riješio pitanje pobjednika. Prvo je u 60. minutu iskoristio asistenciju Marušića i pogodio za vodstvo, a devet minuta kasnije je iz penala pogodio za 2:0.

Imao je Lazio priliku da dođe i do ubjedljivije pobjede. Nakon drugog žutog kartona Bronu zbog nesportskog ponašanja, Salernitana je ostala sa desetoricom na terenu u završnici meča, a sa bijele tačke je neprecizan bio Luis Alberto.

Lazio ima 42 boda, dva manje od Milana i trenutno je četvrti na tabeli. Salernitana je na 16. poziciji sa 21 bodom.

Fiorentina i Empoli su podijelili bodove odigravši 1:1.

Cambiaghi je u 29. minutu donio prednost Empoliju, a u 37. minutu je poslije konsultacija sa VAR tehnologijom Fiorentini poništen gol zbog ofsajda.

Ista situacija zadesila je i Caputa koji je iz ofsajda zatresao mrežu Fiorentine u 44. minutu.

Izjednačujući gol za Fiorentinu postigao je Cabral u 85. minutu susreta.

Empoli je na 12. mjestu sa 28 bodova, dok je Fiorentina na 14. mjestu i ima tri boda manje.