Lazio srušio šampiona: Luis Alberto i Kamada utišali Napulj

Nogomet 02. sep 202323:28 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Fudbaleri Lazia pobijedili su kao gosti tim Napolija u derbi meču trećeg kola Serije A.

Bio je to prvi poraz šampiona posle dvije pobjede i prvi trijumf Lazia nakon dva poraza. Potpuno zasluženo.

Utakmica na stadionu “Diego Armando Maradona“ u Napujlu završena je rezultatom 2:1 za goste iz Rima.

Fudbaleri Lazia nadigrali su šampiona Italije i mogli da slave i ubjedljiviji pobjedu. Dva gola poništena su im im nakon VAR provjere.

Posebno se istakao Luis Alberto. Bio je nerješiva enigma za domaće fudbalere. Majstorski je Španac reagovao u 30. minutu posle akcije Felipea Andersona i šmekerskim potezom petom načeo mrežu Napolitanaca.

Napoli je brzo reagovao i samo dva minuta kasnije izjednačio preko Piotra Zielinskog. Međutim, u drugom poluvremenu gosti iz Rima bili su još opasniji i zasluženo stigli do drugog gola. Ponovo su u akciji bili Luis Alberto i Brazilac Anderson, a prvi gol u novom klubu postigao je u 52. minutu Japanac Daici Kamada, pojačanje iz Frankfurta.

Imali su domaći fudbaleri prividnu inicijativu, mogli su u finišu i do boda, ali ne bi bilo zasluženo po svemu prikazanom.