LE: Jović postigao gol, asistirao i skrivio penal u Rennesu

Nogomet 22. feb 202420:59 0 komentara
REUTERS/Stephanie Lecocq

Od tri francuska kluba nokaut rundu play-offa Lige Evrope nije prošao ni jedan (za sada). Ipak, priča dana u Ligi Evrope je partija Luke Jovića u dresu Milana.

Rossoneri su gostovali na Roazhon Parku u Rennesu i izgubili sa 3:2, ali su prošli u narednu zahvaljujući ogromnoj prednosti od 3:0 stečenoj u prvom meču na San Siru.

Bez obzira na ubjedljiv poraz u Milanu, Francuzi se nisu unaprijed predali protiv slavnog rivala i od prvog minuta su krenuli u ofanzivu. Poveli su u 11. minutu preciznim udarcem Benjiamina Bourigeauda, ali je publiku samo desetak minuta kasnije utišao Luka Jović.

Kapiten Milana Theo Hernandez probio je po lijevom krilu, srpski napadač mu je signalizirao rukom, a Francuz uputio idealan centaršut koji je Jović udarcem glavom proslijedio loptu u mrežu – 1:1.

U drugom poluvremenu domaći tim dobo je čak dva jedanaesterca, prvi je skrivio Simon Kjaer, drugi Luka Jović (pogodila ga lopta u ruku), a oba penala je realizovao Benjamin Bourigeaud i postigao hat-trick.

Između njegovih golova Luka Jović je učestvovao u akciji kod drugog pogotka Milana. Zapravo dodao je loptu Rafelu Leau, koji je pretrčao gotovo pola terena i ubacilo loptu u mrežu Rena.

Rossoneri su na kraju zasluženo prošli dalje, ali čestitke zaslužuju i fudbaleri francuskog tima.

Ništa manje uzbuđenja nije bilo ni u ostale tri utakmice igrane u istom terminu. U narednu rundu plasirali su se jedino fudbaleri Benfice, dok su mečevi između Freiburga i Lansa, odnosno Qarabaga i Brage otišli u produžetke.

Lisabonski Orlovi su u Francuskoj izdržali nalate Toulousea i odbranili 2:1 sa La Luža, dok je u Freiburgu domaći tim golovima Mađara Rolanda Szallaija (drugi u 90+3) uspeo da izjednači na 2:2 posle vodstva Lensa od 2:0.

Na kraju je Feiburg prošao dalje golom Gregoritscha iz 99. minute.

U Kazahstanu je Braga nadoknadila minus iz prvog meča u Portugalu i pobjedom od 2:0 nad Qarabagom uvela ovaj duel u produžetke.

Braga je također izborila prolaz dalje nakon produžetaka, a u dodatnom dijelu susreta viđena su čak tri gola. Silva je u 102. minuti smanjio rezultat na 1:2, Banza je u 115. sa bijele tačke donio prolaz dalje Bragi, a sve što je do kraja Qarabag uspio jeste utješni gol Akhundazdea iz druge minute nadoknade.