LK: Kraj za Stankovića i bh. koloniju u Ferencvarosu

Nogomet 22. feb 202423:07 0 komentara
REUTERS/Bernadett Szabo

Belgijski Royal Union ostvario veliku pobjedu u Frankfurtu, kojom je eliminisao Eintracht. Kraj je i za Dejana Stankovića, ali i bh. koloniju u Ferencvarosu koja je eliminisana od Olympiakosa.

Bio je duel Ferencvaroša i Olimpijakosa dvostruko zanimljiv za ljubitelje fudbala u Srbiji. Radi se o timovima koji su ove sezone igrali sa srpskim predstavnicima, Grci su za rivale imali i Čukarički i TSC, Mađari su igrali „samo“ sa Brđanima.

Takođe, na klupi tima iz Budimpešte sedi legenda srpskog i jugoslovenskog fudbala, ali i Crvene zvezde, dok su za ovaj tim od prve minute počeli Eldar Ćivić i Kenan Kodro, dok je Muhamed Bešić meč odgledao sa klupe za rezervne fudbalere.

Na kraju, Olimpijakos je poslije velike borbe slavio i na „Grupama“ areni – 1:0, pa se dvostrukom pobjedom plasirao u osminu finala Lige konferencije. Februar je očigledno izuzetno dobar mjesec za tim iz Pireja, koji je prošlog vikenda slavio i veliku pobjedu protiv PAOK-a u Solunu, pa je ponovo i u trci za titulu šampiona Grčke.

Bio je Olimpijakos bolji rival u prvom poluvremenu, ali su do vodstva došli tek posle greške domaćih koji su skrivili jedanaesterac, a siguran realizator najstrože kazne u 45. minutu bio je iskusni El Khabi.

Dvostruku pobjedu ostvario je i Molde, koji je iz daljeg toka takmičenja eliminisao Legiju. Norvežani su posle 3:2 na domaćem terenu slavili pobjedu i u Varšavi – 3:0.

I do nje su došli fantastičnom igrom na startu susreta. Već u drugom minutu ekipa srpskog internacionalca Radovana Pankova je kapitulirala, pogodio je Gulbrandsen. U 20. minutu posle asistencije kapitena Ejkrema precizan je bio Hestad. Seriju je svojim drugim golom zatvorio Gulbrandsen.

Šturm je posao protiv Slovana odradio u Gracu kad je slavio sa 4:1. Sada su saigrači Jusufa Gazibegovića koji je meč odgledao sa klupe za rezervne fudbalere slavili sa 0:1.

Očigledno da je odlazak Aleksandra Čavrića u japansku Kašimu nenadoknadiv gubitak za Slovan. Imali su domaći šanse, bili su bolji rival, ali nisu iskoristili šanse. Kaznio ih je Bjeret, koji je izašao „jedan na jedan“ sa Borjanom, golman pozajmljen iz Crvene zvezde bio je nemoćan.

Imao je Eintracht dobar rezultat iz prvog meča u Belgiji, kad je odigrao neriješeno sa Royal Unionom – 2:2. Ipak, u revanšu u Frankfurtu Union je slavio trijumf za prolazak u osminu finala – 2:1.

REUTERS/Kai Pfaffenbach

Ispostavilo se da je presudan bio gol sa starta drugog poluvremena, u 47. minutu Puertas je preciznim udarcem načeo bundesligaša. Trijumf Belgijanaca i prolazak među 16 najboljih potvrdio je Ekert Ajensa u 80. minutu. Do kraja susreta, Eintracht je postigao gol nade preko Dine Ebimbea u 88. minutu.

Žrijeb parova osmine finala na rasporedu je u petak.