LE: Remi Barce i Napolija na Camp Nou, Rangers deklasirao Dortmund u gostima

Nogomet 17. feb 202220:45 > 20:47 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Odigrana su prva četiri susreta 1/16 finala UEFA-ine Lige Evrope, a pobjede su zabilježili Rangers, Sheriff, Betis, dok su Barcelona i Napoli remizirali 1:1.

Derbi ove runde takmičenja na Camp Nou stadionu odigrali su Barcelona i Napoli, a na kraju je rezultat bio neriješen 1:1.

Katalonci su u prvom poluvremenu propustili mnoštvo prilika, osobito preko Ferrana Torresa koji nije iskoristio tri dobre prilike, ali je Napoli taj koji je vodio nakon prvih 45 minuta.

Igrala se 29. minuta susreta kada je Elmas prošao po desnoj strani, dodao do Zielinskog koji iz drugog pokušaja pogađa gol Ter Stegena.

Remi Barceloni pred revanš susret koji se igra za sedam dana donio je Ferran Torres sa bijele tačke u 59. minuti. Prethodno je Jesus nakon ubačaja Adame Traorea igrao rukom.

Rangers priredio iznenađenje i deklasirao Dortmund!

Fudbaleri Glasgow Rangersa na Signal Iduna Parku deklasirali su domaću Borussiju Dortmund sa 2:4.

Rangers je na poluvremenu imao dva gola prednosti, a pogađali su Tavernier sa bijele tačke u 38., odnosno Borelos tri minute kasnije nakon proigravanja Ariba.

Ludstram je pogodio nakon četiri minute igre u drugom poluvremenu, ali ej Jude Bellingham u 51. smanjio na 1:3.

REUTERS/Thilo Schmuelgen

Samo tri minute kasnije ponogo se zatresla mreža Dortmunda, ovoga puta je Zagadou pogodio vlastitu mrežu.

Sve što je Dortmund uspio do kraja susreta jeste gol Raphaela Guerreira iz 82. minute, pa će tim Philippea Cocua u revanš sa velikom prednošću.

Zenit u sjajnom meču poražen od Betisa

Fudbaleri Real Betisa savladali su na gostovanju tim Zenita sa 2:3, a svi golovi viđeni su u prvih 45 minuta.

Poveo je Betis već u 8. minuti preko Rodrigueza, a Willian Jose je deset minuta kasnije udvostručio prednost.

Ipak, Zenit je veoma brzo stigao do proavnanja, za samo tri minute.

U 25. minuti Dzyuba je nakon ubačaja Karavaeva smanjio na 2:1, da bi poravnanje u 28. donio Brazilac Malcom.

REUTERS/Anton Vaganov

Betis je do velike pobjede stigao u 41. minuti, a strijelac je bio iskusni Meksikanac Andres Guardaado nakon dodavanja Ruibala.

Radeljićev Sheriff siguran protiv Brage

Sheriff iz Tiraspola je sa 2:0 bio bolji od portugalske Brage.

Moldavce je u prednost doveo Sebastien Thill sa bijele tačke, a veliku pobjedu ovjerio Adama Traore nakon solo prodora u 83. minuti susreta.

Nekadašnji mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Stjepan Radeljić odigrao je čitav susret za Sheriff.

Revanš susreti 1/16 finala evropske Lige na rasporedu je 24. februara.