LE: Mile Svilar je junak Rome, slavilo se i u Marseilleu, Pragu, Lisabonu

Nogomet 22. feb 202423:17 > 23:51 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Olimpik Marseille, Sparta iz Praga i lisabonski Spoerting direktno su prošli dalje, dok je duel između Rome i Feyenoorda ušao u produžetke...

Holanđani su poveli na Olimpiku već u petom minutu kada je najbolji strelac Feyenoorda Meksikanac Santijago Tomas Jimenez savladao mladog srpskog golmana Mileta Svilara.

Međutim, samo desetak minuta kasnije Vučica je izjednačila evrogolom Lorenza Pellegirinija.

U drugom poluvremenu Svilar nije imao posla, Roma je imala inicijativu, ali ne i prave prilike za gol. Bio je to pravi mali fudbalski rat, a kako više nije bilo promene rezultata uslijedili su produžeci…

Nije bilo golova ni nakon dodatnih pola sata pa se pristupilo izvođenju penala. Tamo se bolje snašla Roma, a briljirao je golman Mile Svilar koji je zaustavio dva penala protivnicima i tako odveo Vučicu u narednu rundu.

U preostale tri utakmice igrane u terminu od 21 sat bilo je takođe uzbudljivo, ali i izvesnije pošto su plasman u narednu rundu obezbijedile domaće ekipe: Sparta, Olimpik i Sporting.

Sparta je nakon poraza u prvo meču od 3:2 uspjela u Pragu da nadoknadi minus iz Istanbula i eliminiše ekipu Galatasaraya. Pobijedila je sa 4:1, a ključni trenutak dogodio se u 70. minutu kada je pri rezultatu 1:1 direktan crveni karton dobio Kan Ayhan.

Marseille je sa 3:1 bio bolji od Shakhtara koji je poveo golom Sudakova, ali su Aubameyang, Sarr i Kondogbia preokrenuli rezultat.

Žrijeb za osminu finala na programu je u petak od 12 sati. Prvi mečevi su već 7. marta, revanši s dana sedam kasnije 14. marta.