Leipzig se vratio pobjedama, Hoffenheim polako posrće

Nogomet 02. dec 202318:14 0 komentara
RB Leipzig/Facebook

Tri utakmice igrale su se u subotu od 15:30 po srednjoevropskom vremenu u okviru 13. kola njemačke Bundeslige, a pobjede su ostvarile ekipe Borussije iz M'Gladbacha, Bochuma i RB Leipziga.

Leipzig je na “Red Bull Areni” sa 2:1 pobijedio Heidenheim i tako se vratio pobjedama poslije poraza od Wolfsburga u prethodnom kolu.

Djelovalo je da će tim Marca Rosea lako doći do trijumfa pošto je do finiša prvog poluvremena imao lagodnih 2:0. Pogotke su postigli Lois Openda iz penala u 29. i Youssuf Poulsen u 44. minutu poslije asistencije Ravida Rauma. Benedikt Gimber je u 45+2. minutu smanjio na 2:1 i ispostavilo se da je to bio konačan rezultat.

Zanimljiv duel videli smo na “Borussia parku”. Borussia M'Gladbach je sa 2:1 pobijedila Hoffenheim, a praktično sva uzbuđenja smo vidjeli u drugih 45 minuta.

Poveli su crno-bijeli na svom stadionu u 58. minutu iz penala – strijelac je bio Alasan Plea. Ipak, dva minuta kasnije iskusni Holanđanin Wout Weghorst poravnava rezultat na asistenciju mladoh Umuta Tohumcua.

Ipak, tri boda M'Gladbachu donosi Nathan Ngoumou u 80. minutu poslije katastrofalne reakcije odbrane Hoffenheima.

Nastavlja se veoma loša serija Hoffenheima, koji u posljednja četiri kola ima po dva remija i poraza.

Do najubjedljivije pobjede stigao je Bochum – bilo je 3:1 na meču sa Wolfsburgom. Golove za Bochum dali su Osterhage u 19. i Bernardo u 39. minutu, dok je Svanberg u 45+1. smanjio na 2:1. Sve dileme oko pobjednika otklonio je Antwi-Adjei u 87. minutu.

U istom terminu trebalo je da se odigra i duel Bayerna iz Minhena i Union Berlina, ali je okršaj na “Allianz Areni” otkazan zbog velikog snijega. U posljednjem duelu dana od 18:30 Stuttgart igra kod kuće protiv Werdera.