Lepršavi Hajduk lako s Varaždinom, pobjegao Rijeci na šest bodova

Nogomet 12. nov 202318:42 0 komentara
Robert Matić i Miro Gabela/hajduk.hr

Hajduk je pod Mislavom Karoglanom ostvario još jednu pobjedu i ostao na vrhu HNL-a. Na Poljudu je pao Varaždin.

Otkako se vratio u Hajduk, Mislav Karoglan upisao je i petu pobjedu. Nakon Slaven Belupa (1:0), pločanskog Jadrana (2:0), Rudeša (1:0) i Osijeka (1:0), Hajduk je svladao i Varaždin 3:1.

Time su Splićani ostali na vrhu tabele sa 33 boda, šest više od Rijeke (uz dvije utakmice više) koja od 19 sati igra s Dinamom i deset više od Modrih koji doduše imaju tri utakmice manje.

Ko zna kako bi sve završilo da je u desetoj minuti napadač Varaždina i bivši igrač Hajduka Michele Šego bio precizniji u udarcu glavom s pet metara. Umjesto bilo gdje drugdje, gađao je ravno u golmana Lučića i tako upropastio, pokazat će se, najbolju šansu Varaždina.

Kako je poluvrijeme odmicalo, tako je Hajduk sve više kontrolirao utakmicu i do odlaska na odmor izgradio je vodstvo 2:0. U 35. minuti Benrahou je centrirao s desne strane za Pukštasa koji je atraktivno, činilo se petom, matirao Zeleniku. Iz ove je situacije sporno bilo je li Benrahou na vrijeme stigao loptu koja je prelazila liniju terena ili nije. VAR nije ništa provjeravao.

Samo tri minute kasnije opet je Benrahou ubacio iz kornera, Zelenika obranio prvi pokušaj Pukštasa, da bi na odbijancu prvi bio Šarlija i pogodio za 2:0. U završnih nekoliko minuta Varaždin je teško živio i čak je mogao biti zadovoljan rezultatom.

U 67. minuti Hajduk je povisio na 3:0 golom Krovinovića nakon asistencije Sahitija. Do kraja je Varaždin postigao počasni gol zahvaljujući domaćem defanzivcu Uremoviću koji je u 83. minuti zabio u vlastitu mrežu.