Liga Konferencija: Partizan se hrabro borio pa doživio težak poraz od Feynoorda

Nogomet 10. mar 202220:42 > 20:45 0 komentara
REUTERS/Novak Djurovic

Fudbaleri Partizana doživjeli su težak poraz u prvom susretu 1/8 finala Europa Konferencijske Lige na domaćem terenu od Feynoorda sa 2:5.

Povela je ekipa Aleksandra Stanojevića već u 13. minuti susreta. Pogodio je Izraelac Birbas Natcho nakon asistencije Meniga.

Sedam minuta kasnije Toornstra pogađa za poravnanje. Sinisterra je asistirao za pogodak, a to je bio i rezultat prvog poluvremena.

Nakon samo nekoliko sekundi igre u drugom poluvremenu Nemanja Jović donosi novo vodstvo Partizanu za erupciju oduševljenja na stadionu Partizana.

Ipak, nakon toga kreće potop ekipe Partizana. U 52. minuti Dessers donosi novo poravnanje Feynoordu, da bi u 64. Geertrudida postiže gol za preokret.

Sinisterra u 71. postiže sjajan pogodak. Golman gostiju Bijlow šalje dugu loptu, čisti je bh. reprezentativac Siniša Saničanin, ali samo na nogu Sinisterre koji postiže eurogol.

Konačan rezultat postavio je Toornstra šest minuta kasnije.

Siniša Saničanin odigrao je cijeli susret za Partizan.