Lille šokirao Fenera u 118. minuti, Džeko igrao 90 minuta

Nogomet 13. aug 202421:42 0 komentara
LOSC

Fudbaleri Fenerbahčea eliminisani su iz kvalifikacija Lige prvaka, nakon što su uzvratnom meču 3. pretkola u Istanbulu odigrali rezultatom 1:1 protiv Lillea.

Fener je napadao bukvalno od prve minute, i upravo u prvoj minuti Edin Džeko je imao šansu za pogodak. Tadić je sa desne strane centrirao za Džeku, a kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine glavom poslao loptu tik pored lijeve stative golmana Lillea.

Nakon toga francuski tim je uspio da uspostavi ravnotežu, ali je krajem prvog poluvremena Fener ponovo stvorio sjajnu šansu. Szymanski je progurao loptu za Džeku u sredini terena, a Džeko sa 10 metara pogodio Chevalierea koji mu je skratio ugao, no i da je Džeko zabio, gol ne bi važio zbog ofsajd pozicije.

U drugom poluvremenu domaći su, nošeni publikom i dalje nastojali napadati. Publika je možda i previše srcu uzela svoj zadatak pa se dogodilo i nešto što na fudbalskim terenima ne želimo vidjeti. Naime, u drugom poluvremenu golman Lillea Chevaliere srušio se u svom šesnaestercu nakon što je neko iz dijela tribine gdje su bili smješteni domaći navijači pogodio francuskog golmana.

Prekid je trajao deset minuta, a intervencijom kapitena reprezentacije Bosne i Hercegovine i Fenerbahcea, navijači su se smirili, pa je utakmica nastavljena.

Domaći su najbolju šansu imali u 82. minuti. Džeko je nakon dodavanja sjajno ostavio loptu za Osayi-Samuela koji sa 17 metara pogađa stativu.

Jose Mourinho je tokom drugog dijela utakmice bacio sve karte u napad, a to se isplatilo u prvoj minuti sudijske nadoknade vremena. Nakon dugog auta u šesnaesterac Lillea, Džeko je glavom skrenuo loptu na tijelo Diakitea, koji je stajao ispred gola, a lopta se odbila u mrežu gostiju za dodatnih 30 minuta.

Autogol Diakitea pogledajte OVDJE.

Produžeci

Mourinho je prije početka produžetaka odlučio povući Džeku na klupu, a priliku dati Elmazu. Od izlaska “Dijamanta”, turski tim je izgubio oštrinu u napadu, pa je posjed u prvom produžetku preuzeo gostujući tim. Ekipa Josea mourinha morala se braniti i čekati priliku za kontranapad. Francuzi nisu uspjeli napraviti opasniju šansu za gol u prvom produžetku, ali nisu to uspjeli niti igrači domaćeg tima.

Na početku drugog produžetka, u 108. minuti, Lille je bio opasan preko Mukaua, koji je primio loptu sa desne strane i šutirao prema Livakoviću, ali je hrvatski golman zaustavio taj pokušaj, a samo minut kasnije Lille je ostao bez igrača zbog grubog starta kopačkom u lice Mendyja nad En-Nesyrijem.

U 115. minuti, iako sa igračem manje, Lille je uspio doći do pogotka iz jedanaesterca. Jose Maria Sanchez je zaustavio igru jer je Oosterwolde igrao rukom nakon udarca Davida i nakon pregleda snimke dosudio penal. Na bijelu tačku je loptu stavio sam David i prevario Livakovića.

Njegov gol pogledajte OVDJE.

Samo minut kasnije Tosun je imao sjajnu priliku da ponovo vrati balans u ovaj dvomeč, ali je nakon brze akcije šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio prečku gola Lillea.

Za više od toga nije bilo vremena, pa je Lille prošao u play-off Lige prvaka.