Liverpool golovima u finišu susreta eliminisao Arsenal iz FA Cupa

Nogomet 07. jan 202419:24 0 komentara
REUTERS/Dylan Martinez

Večeras je odigran pretposljednji susret treće runde FA Cupa, a kuglice su već u ranoj fazi ovog takmičenje spojile Arsenal i Liverpool.

Veliki derbi odigran je večeras na Emiratesu između Arsenala i Liverpoola, a nakon 90 minuta ekipa Liverpoola savladala je Arsenal rezultatom 0:2 i tako obezbijedila prolaz u narednu rundu takmičenja.

Arteta i Klopp odlučili su se poslati skoro pa najjači sastav, Liverpool je bio oslabljen neigranjem Mohameda Salaha koji se nalazi na pripremama sa reprezentacijom Egipta uoči početka Afričkog kupa nacija.

Reuters/Matthew Childs

Na otvaranju susreta velika prilika za Topdžije, Reiss Nelson (Arsenal) se našao u šesnaestercu i promašio. Šut mu je prošao kraj lijeve stative, ostalo je 0:0. Novu veliku priliku imao je Arsenal u 12. minuti susreta, Martin Odegaard (Arsenal) nije uspio zabiti unutar peterca, a lopta je pogodila prečku.

Sjajnu šansu imao je Liverpool u finišu prvog dijela, Trent Alexander-Arnold (Liverpool) je dobio je fantastičnu loptu i pucao sa ruba šesnaesterca, ali je pogodio prečku. Nije imao sreće Trent, mogao je to biti sjajan gol. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0.

Prvu šansu u nastavku imali su domaćini u 50. minuti, Bukayo Saka (Arsenal) je u šesnaestercu pratio centaršut i pucao, ali je odbrambeni igrač Liverpoola klizećim startom blokirao šut.

Mogao je Liverpool do vodstva četiri minuta poslije, Darwin Nunez (Liverpool) je dobro vodio loptu i opalio s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla desno od gola. Odlična je to solo akcija bila. Uzvratio je Bukayo Saka u 59. minuti, ali je pucao malo iznad prečke.

Redsi do vodstva dolaze u 81. minutu, nakon slobodnog udarca sa strane centrirao je Alexander-Arnold, a sreću nije imao Jakub Kiwior koji pogađa vlastitu mrežu za 0:1. Do kraja susreta pokušavali su domaći stići do poravnanja, ali su napadi ekipe Mikela Artete bili izuzetno jalovi.

Liverpool u 95. minuti preko Luisa Diaza stigao do drugog pogotka čime je ovjerio plasman u narednu fazu takmičenja.