Liverpool nakon preokreta savladao Norwich, Southampton bolji od Evertona

Nogomet 19. feb 202218:05 > 18:21 0 komentara
REUTERS/Peter Powell

Odigrano je šest susreta 26. kola engleske Premier lige, a pobjede su ostvarile ekipe Liverpoola, Chelseaja, Southamptona, Arsenala, Watforda i Burnleya.

Liverpool je na Anfieldu savladao Norwich City iako je na startu drugog poluvremena imao zaostatak od 0:1 jer je Milot Rashica doveo goste u vodstvo.

Ipak, Redsi sus za samo tri minute stigli do preokreta. Mane je u 64. minuti poravnao rezultat nakon asistencije Tsimikasa, da bi Mohamed Salah u 67. postigao gol za preokret.

Bio je to 150. pogodak za Egipćanina u dresu Liverpoola nakon što je 2018. godine stigao iz Rome.

Konačan rezultat postavio je novajlija Luis Diaz u 81. minuti nakon asistencije Jordana Hendersona.

Southampton siguran protiv Evertona

Fudbaleri Southamptona su na St Marrysu sa 2:0 bili bolji od Evertona našeg Asmira Begovića.

Svece je u prednost doveo Stuart Armstrong nakon asistencije Adamsa, da bi konačan rezultat postiavio Shane Long u 84.

REUTERS/Peter Nicholls

Asmir Begović je meč odgledao sa klupe za rezervne fudbalere.

Ziyech iz drugog pokušaja donio pobjedu Chelseaju

Chelsea je sa 0:1 bio bolji od Crystal Palacea u gostima. Gol odluke postigao je Marokanac Hakim Ziyech u 89. minuti susreta. Prethodno je Ziyechu poništen jedan pogodak zbog ofsajd pozicije nakon asistencije VAR-a.

Novi poraz Aston Ville

Aston Villa Stevena Gerrarda upisala je i drugi vezani poraz. Ovoga puta na Villa parku bila je bolja ekipa Watforda.

Reuters/Molly Darlington

Gol odluke postigao je Emmanuel Dennis u 76. minuti susreta nakon asistencije Sarra.

Bio je ovo već deveti pogodak u Premier ligi za Dennisa od dolaska iz Kolna.

Arsenal upisao drugu vezanu pobjedu

Fudbaleri Arsenala sa 2:1 su na svom Emirates stadionu savladali tim Brentforda sa 2:0.

Tobdžije su povele u 48. minuti, a strijelac je bio Emil Smith Rowe nakon asistencije Lacazettea.

REUTERS/David Klein

Prednost je udvostručio Bukayo Saka u 79. minuti, da bi Christian Norgaard u petoj minuti nadoknade uspio da prepolovi prednost londonske ekipe.

Burnley deklasirao Brightona i priredio iznenađenje

Fudbaleri Brightona su priredili veliko iznenađenje i u gostima deklasirali ekipu Brightona sa 0:3.

REUTERS/Tony Obrien

Goste je u prednost doveo novajlija Wout Werghost u 21. minuti, a Josh Brownhill je na asistenciju Nizozemca pogodio u 40. minuti susreta.

Konačan rezultat postavio je Aaron Lennon u 69. minuti. Ovo su velika tri boda za Brighton u borbi za opstanak.