Liverpool slavio u Merseyside derbiju, Salah srušio Everton!

Nogomet 21. okt 202315:39 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

U prvom meču devetog kola Premijer lige, u velikom derbiju Liverpoola, Liverpool je na Anfieldu savladao Everton i pobjedu upisao rezultatom 2:0.

Nakon dva vezana meča bez pobjede u Premijer ligi, Liverpool je do šeste pobjede u sezoni došao u Merseyside derbiju.

Oba gola za pobedu ekipe Jurgena Klopa postigao je Mohamed Salah.

Imao je Liverpul prvu veliku šansu već u desetom minutu. Odličan pas je u kaznenom prostoru primio Diogo Jota, ali je neko od Evertonovih defanzivaca uklizao pred njega i blokirao udarac.

Samo tri minuta kasnije nova opasnost po Everton. Ovoga puta se u sjajnoj šansi našao Luis Diaz, ali je i on izblokiran.

Jedan od ključnih detalja utakmice odigrao se u 37. minutu kada je drugi žuti karton dobio Ashley Young. Liverpool je od tog momenta dodatno pojačao pritiske na gol rivala, ali je sve to do promjene rezultata dovelo tek u 75. minutu. I to nakon dve VAR provjere. Provjeravao je Craig Pawson snimak u 72. minutu i ocijenio da faul napravljen nad Diazom nije dovoljan za najstrožu kaznu. Nepuna tri munuta kasnije, VAR je potvrdio da je Michael Keane igrao rukom u svom šesnaestercu i dosuđen je penal za domaće.

Mohamed Salah je precizno izveo penal za 1:0.

Imao je jednu odličnu šansu i Harvey Elliott u 90. minutu, ali je Pickford ovoga puta bio sjajan među stativama.

Konačan rezultat postavljen je u osmom minutu nadoknade. I ovoga puta je po Everton koban bio Salah.