Liverpool slavio nakon preokreta u Austriji, Lukaku dao gol za Romu

Nogomet 21. sep 202321:27 0 komentara
REUTERS/Leonhard Foeger

U prvom kolu Lige Evrope Liverpool je pobijedio LASK u Austriji 3:1, dok je Roma bila bolja na gostovanju Sheriffu 2:1. Pobjede su ostvarili i Panathinaikos, Bayer, Qarabag, Slavia i Rennes.

U oba poluvremena protiv LASK u Linzu Liverpool je bio bolji rival. Ipak to nije uspio da naplati u prvom poluvremenu. Florian Flecker je prvi dao gol na meču i šokirao je momke sa „Anfielda“. On je dobro iskoristio korner i uputio je snažan udarac sa ivice kaznenog prostora.

Kasnije je LASK imao još jednu šansu, da bi najbolju Liverpoolovu u tom dijelu meča propustio Darwin Nunes. Bilo je prilike za Urugvajca da se ispravi i to je bilo početkom drugog poluvremena. Poslije duge VAR provjere ustanovljeno je da je Philipp Ziereis igrao rukom u svom kaznenom prostoru i Nunes je bio siguran strijelac sa bijele tačke. Liverpoolu se tada otvorilo, nije prošlo ni 10 minuta i naplatio je inicijativu golom Ryana Gravenbercha. U 88. minutu je Mohamed Salah potvrdio pobjedu svoje ekipe.

U istoj grupi su Royal Union i Toulouse odigrali 1:1 u Belgiji.