“Fudbalska ljepotica” Engleske i Belgije na Wembleyju, Nijemci pobijedili i NIzozemsku (FOTO)

Nogomet 26. mar 202422:55 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Širom Evrope na programu su prijateljski mečevi, kao uvertiru za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj. I večeras je bilo zanimljivo, a "ljepoticu" su na Wembleyju odigrali Engleska i Belgija.

Intenzivan meč sa mnogo trke i dobrih poteza, otvorio je golom Youri Tielemans u 11. minuti i vodstvo Belgije. Asistenciju je upisao Amadou Onana.

Uzvratili su brzo Englezi. Ivan Toney je realizirao penal šest minuta kasnije. Ubrzo je poništen i gol Bowena.

Ali se na odmor otišlo sa prednošću gostiju, jer Tielemans drugi golom na meču, na dodavanje Lukakua, odveo Belgijance sa kapitalom od jednog gola na odmor.

Ipak, kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk, Jude Bellingham matirao je Selsa za konačnih 2:2. Asistenciju je ubilježio James Maddsion.

REUTERS/Heiko Becker

Još jednu zanimljivu utakmicu, na stadionu Deutsche Bank Park u Frankfurtu, priredili su reprezentativci Njemačke i Nizozemske.

Poveo je sastav Ronalda Koemana, nakon samo četiri minute utakmice. Depay je uposlio Veemana za 0:1.

Musiala u nastavku upošljava, samo sedam minuta kasnije Mittelstadta za 1:1 i rezultat prvog poluvremena.

Pobjedu Elfa osigurao je Fullkrug pet minuta prije kraja, nakon asistencije Krossa.