LK: West Ham ubjedljiv, Basel šokirao Nicu u produžetku

Nogomet 20. apr 202323:51 0 komentara
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

West Ham se pridružio Fiorentini i AZ Alkmaru u polufinalu Lige Konferencija, a tamo je i Basel nakon spektekularnog preokreta na gostovanju Nici.

West Ham je ukupni skorom 5:2 eliminisao Gent, nakon 1:1 u prvom meču, engleski tim bio je ubjedljiv u revanšu 4:1, i to nakon što su gosti prvi stigli do prednosti.

Poveo je Gent preko Kuijpersa u 26. minutu, ali je West Ham izjednačio u 37.

U nastavku Paqueta je bio precizan iz penala za 2:1 (55.), a samo dva minuta kasnije Rice je povisio na 3:1. U 63. Antonio je drugim golom praktično riješio pitanje pobjednika.

West Ham će u polufinalu na AZ Alkmaar, dok je Basel pobjedom na gostovanju Nici (2:1) obezbijedio dvomeč sa timom iz Firence.

Nica je vodila od devetog minuta golom Labordea, da bi samo četiri minuta pre kraja meč Augusiten izjednačio i odveo meč u produžetke. Odlučujući gol za Švicarce postigao je Nuhu u osmom minutu produžetka.