LP: Zvezda poražena u Beogradu, City siguran protiv Young Boysa

Nogomet 07. nov 202322:55 0 komentara
REUTERS/Marko Djurica

Večeras su odigrane utakmice 4. kola Lige prvaka u grupama E,F,G i H.

Fudbaleri Leipziga večeras su odnijeli sva tri boda iz Beograda, a slavili su konačnim rezulatom 1:2.

Nijemci veoma rano dolaze do vodstva, već u 8. minuti mrežu Zvezde načeo je Xavi Simons, on je pokupio dodavanje i bez oklijevanja pucao. Lopta je završila unutar desne stative golmana Glazera.

Leipzig do drugog pogotka stiže u 76. minuti, sjajnu su kontru odigrali gosti, Xaver Schlager izbacio je Opendu koji bježi odbrani Zvezde i matira Glazera za 0:2.

Zvezda se vraća u utakmicu u 81. minuti, Kanga je centrirao, Benjamin Henrichs nije imao sreće, nije uspio lijepo da izbije loptui i zabio je autogol.

Sa druge strane na Etihadu City je rutinski završio posao, a do vodstva stigli su u 22. minuti, Sandro Lauper je napravio nespretan faul, a Erik Lambrechts pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođan bio je Erling Haaland, on je lagano realizirao penal tačnim udarcem u donji lijevi ugao gola.

Građani do drugog pogotka dolaze neposredno prije odlaska u svlačionice. Phil Foden je završio svoju prekrasnu solo akciju sa odličnim udarcem unutar šestnaesterca. Lopta je uletjela u donji lijevi ugao, a Anthony Racioppi nije mogao baš ništa napraviti da ju zaustavi.

Izabranici Pepa Guardiole do trećeg pogotka dolaze u 51. minutu, Erling Haaland je pokupio dodavanje i bez oklijevanja pucao i pogodio za 3:0. Lopta je završila unutar desne stative.

Ovim pobjedama Leipzig i Manchester City prvi su učesnici knockout faze Lige šampiona.

Porto je večeras upisao nova tri boda na Estadiu do Dragau konačnim rezultatom 2:0. Domaći do pogotka stižu u 32. minuti. Gyrano Kerk je pokušao doći do lopte, ali je udario protivnika po nogama, a potom je Maurizio Mariani je svirao jedanaesterac za ekipu Porta. Evanilson je mirno realizirao penal preciznim šutem uz desnu stativu i doveo Porto u vodstvo.

REUTERS/Pedro Nunes

Utakmicu je završio Pepe u 91. minuti kada je savršeno glavom naciljao uz lijevu stativu i savladao golmana. Ostao je sam nakon centaršuta i samo se naklonio da zabije gol.