Ludnica na Allianz Areni: Remi Bayerna i Bayera u sjajnoj utakmici (VIDEO)

Nogomet 15. sep 202322:28 0 komentara
REUTERS/Angelika Warmuth

Fudbaleri minhenskog Bayerna i Bayer Leverkusena remizirali u uvodnom susretu 4. kola njemačke Bundeslige u sjajnom susretu. Na kraju je meč završen rezultatom 2:2.

Krenuo je Bayern silovito, a do prednosti su stigli u sedmoj minuti preko Harryja Kanea. Bio je ovo četvrti gol za Kanea od dolaska u Bayern.

Nakon toga Apotekari preuzimaju inicijativu ,a do poravnanja stižu u 24. minuti susreta. Sjajno je iz slobodnog udarca pogodio Alejandro Grimaldo.

Nakon toga tim Xabija Alonsa propustio je brojne prilike. Florian Wirtz je pogodio stativu u drugom poluvremenu, dok je Bonaface iz veoma dobre prilike šutirao preko gola.

Promašaje je Bayern kaznio u 86. minuti susreta. Matthys Tel je povukao sjajan napad, odigrao loptu za Leona Goretzku koji pogađa za veliko slavlje domaćih navijača.

Ipak, nisu gosti odustajali i nastavili su napadati gol Bayerna. Leverkusen je veliku priliku za osvajanje boda imao u petoj minuti sudijske nadoknade, a priliku nije propustio Exequiel Palacios. Pogodio je sa bijele tačke. Prethodno je Davies u kaznenom prostoru faulirao Hoffmana i donio veliku radost svojoj ekipi.

Upamecano je u osmoj minuti sudijske nadoknade matirao Hradeckog, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Bayer i Bayern nakon ovog kola dijele lidersku poziciju sa po deset osvojenih bodova.