Lyon tone ka drugoj ligi: Marseille razbio rivala u velikom derbiju

Nogomet 06. dec 202323:08 0 komentara
REUTERS/Sarah Meyssonnier

Nogometaši Marseillea i Lyona odigrali su ove srijede zaostalu utakmicu 10. kola francuske Ligue 1, a domaći sastav je slavio s 3-0.

Već nakon 25 minuta igre Marseille je imao prednost od dva pogotka. Prvo je u 21. minuti Portugalac Vitinha postigao prvi pogodak na susretu, dok je samo četiri minute kasnije bilo 2-0 kada je suparničku mrežu zatresao Panamac Murillo. U nastavku susreta, u 55. minuti, Aubameyang je postavio konačnih 3-0.

Na vrhu ljestvice je PSG s 33 boda. Četiri manje ima Nica, a šest manje Monaco. Ovom pobjedom Marseille se probio na osmo mjesto te ima 20 bodova. Lyon je i dalje u velikoj krizi. I dalje je posljednji sa samo sedam bodova i tek jednom ligaškom pobjedom ove sezone.