Maccabi preživio u Gentu sa igračem manje za osminu finala Konferencijske lige

Nogomet 21. feb 202420:39 0 komentara
KAA Gent

U revanš susretu šesnaestine finala Konferencijske lige Gent i Maccabi iz Haife odigrali su neriješeno 1:1, što znači da se izraelski predstavnik plasirao među 16 najboljih.

Prvi meč odigran prije sedam dana završio je pobjedom od 1:0 u korist izrealskog tima, što je značilo da su u Belgiju je odnijeli minimalan kapital. Minimalan, ali ispostavilo se dovoljan za nastavak evropske priče.

Već u četvrtom minutu on je udvostručen, pošto je strijelac gola bio Pierrot. Držao je Maccabi vodstvo sve do 69. minuta. Tada je Tissoudali izjednačio i unio neizvjesnost u meč.

Maccabi Haifa

Može se reći da je drama nastupila tri minuta kasnije pošto je Sundgren dobio drugi žuti karton i Maccabi je ostao sa igračem manje. Ipak, i pored toga uspio je da odbrani rezultat koji ga vodi dalje.